FAŠIANGOVÉ ZVYKY V ČIČMANOCH - 2013

Folklórna skupina  "Lastovienka" založená  pri  Obci Čičmany predviedla 9.2.2013 pred drevenicou Ondreja Gregora v Čičmanoch pre verejnosť  ukážku fašinagových zvykov - "chodenie s  Turoňom", "podšable",  "šátečkový tanec" , "tanec na vysoký ľan" . Akcia sa stretla s  priaznivým ohlasom .  Teší nás uznanie návštevníkov a  obyvateľov obce. Ďakujeme členom folklórnej skupiny  "Lastovienka" , ktorí veselým a pritom  kultivovaným spôsobom, nezište  a s láskou k našim Čičmanom sprezentovali krásne  kroje a zvyky. Ďakujeme Kudjakovcom, penziónu Katka, Čičmanskej krčme, Lyžiarskému stredisku Javorinka, reštaurácii Kaštieľ  a penziónu  Javorina za milé prijatie a spoluprácu pri prezentácii fašiangových zvykov.