KLUCI V AKCI V ČIČMANOCH

15.7.2013 navštívil našu obec štáb Českej televízie, ktorý natáčal populárnu českú kulinársku reláciu „Kluci v akci“, s protagonistami Filipom Sajlerom a Ondřejom Slaninom. Štáb vytváral podklady pre ďalší diel seriálu, ktorý bude mať názov „Cestujeme a vaříme v malebném Žilinském kraji“, ktorý odvysiela televízia ČT1 v premiére piatok 2.8.2013 o 20:40 a repríze v sobotu 10.8.2013 o 18:20.

V Čičmanoch natáčali varenie  „Čičmanských trhaných bryndzových halušiek“ a Bryndzovej polievky – „Čičmanský demikát“.

Natálka Furičková  a Jarka Kotercová v kroji sprezentovali našu špecialitu. Natáčanie sa realizovalo v kolibe penziónu Javorina Čičmany, ktorú pre tento účel poskytol pán Branislav Sisík. Atmosféru spríjemnila spevom v krojoch  časť folklórneho súboru  „Lastovienka“ – Mária Zábojníková, Deniska Nikmonová, Lucka Záňová, Viera Poličková, Vierka Jantošková, Imrich Uríča, Miroslav Gocman, Boris Bros.

Ďakujeme za peknú prezentáciu našej obce Čičmany.

Akciu zabezpečovala Slovenská agentúra pre cestovný ruch Praha

zábery z natáčania: